Prestiżowa nagroda dla Muzeum w Kolbuszowej


Prestiżowa nagroda dla Muzeum w Kolbuszowej 
2018-05-25

21 maja w Muzeum Narodowym w Warszawie odbyła się uroczysta gala Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2017. Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej otrzymało wyróżnienie w kategorii projekty naukowo-badawcze za projekt „Dziedzictwo kulinarne mieszkańców dawnej Puszczy Sandomierskiej”.

Nagrodę odebrał dyrektor Jacek Bardan oraz koordynatorki projektu dr Izabela Wodzińska i Urszula Rzeszut-Baran.

Wyróżniony projekt był realizowany w 2016 i 2017 r. Obejmował przeprowadzenie badań terenowych w środkowej części dawnej Puszczy Sandomierskiej, opracowanie i archiwizację zebranych materiałów, stworzenie strony internetowej (www.dziedzictwokulinarne.muzeumkolbuszowa.pl), na której udostępniona została część pozyskanych źródeł w formie cyfrowej oraz wydanie interdyscyplinarnej publikacji naukowej poświęconej dziedzictwu kulinarnemu dawnej Puszczy Sandomierskiej.

Do przeprowadzenia badań i powstania publikacji przyczyniło się bardzo wiele osób – etnografów, etnologów, językoznawców, historyków, antropologów kultury, a także autorów artykułów, recenzentów, członków rady naukowej, redaktorów i pracowników Muzeum. O projekt graficzny książki pt. „Puszcza Sandomierska od kuchni. Między tradycją a współczesnością”, będącej podsumowaniem badań, zadbała Izabella Kędzierska, która stworzyła szatę graficzną książki w oparciu o wcześniejszą monumentalną pracę o kulturze Lasowiaków – „Źródła kultury ludowej Puszczy Sandomierskiej”.

Projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

szczegóły na:  www.muzeumkolbuszowa.pl

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2019-01-23 15:04
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 512 567