Inwestycje sportowe


Inwestycje sportowe 
2018-07-04

Budowa boiska wielofunkcyjnego w Kolbuszowej Górnej, Otwarte Strefy Aktywności oraz przebudowa kompleksu lekkoatletycznego na stadionie to najważniejsze inwestycje sportowe realizowane w tym roku.

We wrześniu, uczniowie szkoły podstawowej w Kolbuszowej Górnej będą mogli korzystać z boiska wielofunkcyjnego. Trwają zaawansowane prace. Budowane boisko ma charakter obiektu ogólnodostępnego, przeznaczonego dla dzieci i młodzieży. Boisko o wymiarach 44m x 24m będzie obejmowało: boisko do piłki ręcznej, boisko do koszykówki, dwa boiska do siatkówki oraz kort tenisowy. Nawierzchnia boiska wykonana będzie z trawy syntetycznej. Na placu stanie trybuna na 100 miejsc. Obiekt zostanie ogrodzony i oświetlony. Przebudowane będą również chodniki.

Zadanie realizowane jest w ramach działania „Rozwój szkolnej infrastruktury sportowej na terenie Gminy Kolbuszowa” – „Program rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej 2017”. Na jego wykonanie pozyskano prawie 200 tys. zł, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Łączny koszt wyniesie ponad 400 tys. zł.

W tym roku, rozpocznie się przebudowa kompleksu lekkoatletycznego na stadionie. Ogłoszono przetarg na wykonawcę inwestycji.

Boisko ma się składać z czterotorowej bieżni i sześciotorowej na „setkę”. Będzie też dostosowane do rzutu młotem, skoku w dal, skoku wzwyż, rzutu oszczepem, rzutu dyskiem, a także do pchnięcia kulą. W kompleksie pojawi się również skocznia do skoku o tyczce, rów z wodą do biegu z przeszkodami i nowe boisko piłkarskie z nawierzchni z trawy naturalnej.

Nowoczesny obiekt sportowy będzie do dyspozycji mieszkańców w 2019 roku. Na jego budowę Gmina Kolbuszowa zdobyła dotację w kwocie 1,5 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Trzy kolejne miejsca do aktywności sportowej i rekreacji powstaną w gminie. Otwarte Strefy Aktywności zaplanowano w Kolbuszowej Górnej, Kolbuszowej Dolnej oraz na ul. Bora Komorowskiego. Na realizację zadania przyznano prawie 100 tys. zł dotacji. Cała inwestycja wyniesie ponad 200 tys. zł. Prace rozpoczną się na wakacjach i zakończą w tym roku.

Otwarte Strefy Aktywności w wariancie podstawowym (siłownia i strefa relaksu) powstaną w Kolbuszowej Dolnej obok budynku wielofunkcyjnego oraz w Kolbuszowej Górnej obok szkoły. Trzecia, największa z dodatkowym placem zabaw o charakterze sprawnościowym w Kolbuszowej na ul. Bora Komorowskiego. Siłownie zostaną wyposażone m.in. w urządzenia takie jak koła Tai Chi, krzesełko do ściągania i wyciskania, rower/jeździec, talia/wahadło, czy ławeczka/prostownik pleców. W strefach relaksu do dyspozycji będzie stolik do gier (warcaby + chińczyk) oraz ławeczki.

Na placu zabaw przy ul. Bora Komorowskiego stanie czworokąt sprawnościowy, Street Workout Park oraz ukośny zestaw sprawnościowy. Dodatkowo w Kolbuszowej Górnej będzie piaskownica oraz dwa sprężynowce wraz z bezpieczną nawierzchnią.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2019-02-21 08:56
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 674 286