„Lubię Ludzi”- Szlachetna Paczka połączyła niemal 1500 osób z terenu całego powiatu!


Kolbuszowska Drużyna Szlachetnej Paczki 
2019-12-12

„Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka.
Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie doń pomocną dłoń.”

 Wolontariusze Szlachetnej Paczki 8 i 9 grudnia dostarczyli pomoc do 24 potrzebujących rodzin z terenu powiatu kolbuszowskiego- osób starszych, samotnych, rodzin z osobą niepełnosprawną, samotnym rodzicom. Dodatkowo 8 rodzin otrzymało pomoc w postaci paczek z żywnością i środkami chemicznymi zebranych dzięki hojności kolbuszowian.

W dniach 8 i 9 grudnia br. odbył się XIX finał projektu SZLACHETNA PACZKA. Jest to prawdziwy „Weekend Cudów”. Paczki przygotowane przez darczyńców dla konkretnych rodzin dotarły do domów potrzebujących. Żywność, środki czystości, zimowa odzież- te rzeczy znalazły się w pudłach. Nie zabrakło też przedmiotów o które szczególnie prosiły rodziny, takie jak: meble, lodówki, pralki, kuchenka gazowa, węgiel oraz upominki- perfumy, książki, zabawki.

W sumie Paczki przygotowywało prawie 780 osób (średnio 10 osób robiło jedną paczkę). Zaangażowanie w projekt okazało się wydarzeniem społecznym do którego angażują się rodziny, szkoły, grupy przyjaciół. Dla niektórych firm wspólny wybór rodziny i zakupy to coroczny, wyjątkowy rytuał.

Jesteśmy też nieziemsko szczęśliwi. Świat znowu stał się lepszy. W każdym z nas jest dobro i moc pomagania.

W imieniu obdarowanych rodzin pragniemy przekazać słowa DZIĘKUJEMY za otwartość, szczodrość, wrażliwość, otwarcie się na potrzeby drugiego człowieka i zaangażowanie w niesienie pomocya My jako Wolontariusze dziękujemy za wspaniałą współpracę.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom i Dobroczyńcom, którzy otwarli swoje serca dla innych. Dziękujemy za nieocenioną pomoc przy rozwożeniu paczek Panom kierowcom oraz osobom, które pomagały nam dźwigać ciężkie paczki.

Dziękujemy tym, którzy wsparli nasze działania i siły przekazując nam pierogi, pizzę, gorącą zupę, wspaniały Paczkowy tort, ciasto oraz za gościnność  w stworzeniu magazynu, który mieścił się w Szkole Podstawowej nr 2.

Z całego serca DZIĘKUJEMY i życzymy szczęśliwego Nowego 2020 Roku.

Dziękujemy za Waszą pomoc!

 

Kolbuszowska Drużyna Szlachetnej Paczki

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2020-08-05 13:30
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 122 500