Przebudowa ul. Parkowej


ul. Parkowa w Kolbuszowej 
2020-11-16

W przyszłym miesiącu zakończą się prace na ul. Parkowej. Przebudowa ulicy to pierwsze zadanie realizowane w ramach projektu  polegającego na zagospodarowaniu terenów wzdłuż rzeki Nil.

Do tej pory: ułożono nową nawierzchnię z kostki betonowej z wykonaniem separacji ruchu pieszych i rowerzystów, wyremontowano kładkę nad Nilem i wymieniono balustrady. Wzdłuż Szkoły Podstawowej nr 1 postawiono ogrodzenie z cegły klinkierowej (z furtką i bramą wjazdową na teren szkoły). Pojawiło się też nowe oświetlenie LED zintegrowane z ogrodzeniem – 8 szt. lamp parkowych ocynkowanych.

Kolejny etap prac to montaż przęseł przy ogrodzeniu, wykonanie murka ozdobnego z cegły klinkierowej z siedziskami z elementów drewnianych przy ogródku jordanowskim. Dodatkowo zamontowany zostanie infomat, stojak na rowery oraz figurka krokodyla.

Ponadto rozpoczęły się prace przy wykonaniu nawierzchni utwardzonej ciągów pieszych od ulicy Parkowej do cmentarza parafialnego. Teren jest równany. Po rewitalizacji powstanie tu nowe miejsce do spacerowania i rekreacji.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2020-12-01 15:03
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 829 771