200 lat dla Pani Marii!


200 lat dla Pani Marii! 
2021-10-07

W środę, 6 października piękny jubileusz 100 lat życia obchodziła Pani Maria - mieszkanka Kolbuszowej. Z tej okazji z bukietem kwiatów odwiedzili Jubilatkę Marek Gil Zastępca Burmistrza Kolbuszowej, Ewa Gul-Czachor Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego oraz Jan Puzio Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Kolbuszowej, którzy w imieniu wszystkich mieszkańców przekazali Seniorce serdeczne gratulacje i życzenia.

Pani Maria urodziła się w 1921 r. w Lipnicy w Gminie Dzikowiec. Przez wiele lat ciężko pracowała w rolnictwie. Zajmowała się opieką nad dziećmi i organizacją życia rodzinnego. Jej pasją były robótki ręczne, które jeszcze do niedawna wykonywała. Mąż Pani Marii zmarł w 1988 roku mając siedemdziesiąt osiem lat. W wieku emerytalnym kobieta wyjechała do Nowego Jorku, gdzie przez około 30 lat mieszkała i aktywnie pomagała dzieciom w opiece nad wnukami. Podczas swojego długoletniego pobytu w USA wielokrotnie przyjeżdżała do Polski. Niedawno wróciła do Kolbuszowej z myślą zamieszkania na stałe. Seniorka wychowała dziesięcioro dzieci i doczekała się trzynastu wnuków, piętnastu prawnuków, dwóch praprawnuków i czeka z radością na narodziny kolejnego prawnuka.

Pani Maria cały czas jest niezwykle pogodną i pozytywnie nastawioną do ludzi osobą. Cieszy się bardzo dobrym zdrowiem i na co dzień funkcjonuje samodzielnie. Zapytana o receptę na długowieczność odpowiedziała, że to ciężka praca, zdrowe i naturalne odżywianie oraz duże ilości herbaty z mlekiem i spacery boso.

W imieniu wszystkich mieszkańców Jubilatce serdecznie gratulujemy i składamy życzenia zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności na kolejne lata życia!

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2021-12-02 13:32
  • |
  • Licznik odwiedzin: 9 818 367