Transport z pomocą do Kijowa, Bereziwki i Dmytriwki


Transport z pomocą do Kijowa, Bereziwki i Dmytriwki
Transport z pomocą do Kijowa, Bereziwki i Dmytriwki 
2023-01-16

W dniach 11-12 stycznia br. delegacja Gminy Kolbuszowa zawiozła dary dla potrzebujących mieszkańców Ukrainy. Marek Gil Zastępca Burmistrza Kolbuszowej oraz Grzegorz Romaniuk Prezes Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej zawieźli do Kijowa, Bereziwki i Dmytriwki artkuły spożywcze, środki higieniczne oraz odzież. W wyjeździe uczestniczył również były starosta starosamborski Orest Bonk.

Pomoc przekazana została miedzy innymi do rzymskokatolickiego kościoła Świętego Mikołaja w Kijowie, samorządów Bereziwki i Dmytriwki oraz walczących wojsk.

Zebrane dary pochodziły ze zbiórek takich jak: zbiórki Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kolbuszowej, akcji „Świąteczna paczka od ucznia i przedszkolaczka”, prywatnego darczyńcy z USA, Firmy Walor, mieszkańców Gminy Kolbuszowa.

Część produktów przekazana została przez służby wojewody podkarpackiego Ewy Leniart, które zostały zebrane w ramach akcji pomocy „Polakom na Ukrainie”.

Pomoc Ukrainie jest teraz bardzo ważna ze względu na coraz większe trudności bytowe ukraińskiego społeczeństwa oraz okres zimowy. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie pomoże przetrwać wschodnim sąsiadom ten trudny czas wojny.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc dla Ukrainy oraz pomogli w zorganizowaniu tego wyjazdu. Szczególnie dziękujemy Zarządowi i Pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kolbuszowej, właścicielom i pracownikom firm: Przewozy autokarowe Bujak Bus, Sklep Orzech Kolbuszowa, Walor- produkcja i dystrybucja art. przemysłowych, Sklep z odzieżą Oskar, Hurtowania Rębisz i Synowie, Piekarnia WM-ka Witolda Węgrzyna oraz WKM Stolarnia Sączawa z Widełki.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2023-02-01 13:20
  • |
  • Licznik odwiedzin: 12 118 060