Przedszkolaki zwiedziły ogródki działkowe


fot. Rodzinne Ogródki Działkowe w Kolbuszowej
fot. Rodzinne Ogródki Działkowe w Kolbuszowej 
2023-05-25

W środę (24.05) Rodzinne Ogródki Działkowe w Kolbuszowej odwiedziło Publiczne Przedszkole Nr 3. Razem z grupą 43 przedszkolaków oraz ich opiekunów sadziliśmy warzywa, dzieci rozpoznawały owoce i warzywa, które już zostały wcześniej zasadzone przez działkowców. Po wyczerpującej pracy przyszedł czas na pyszną kiełbaskę z grilla, ciepłą herbatkę i coś słodkiego. Podczas spotkania znaleźliśmy czas na wspólne tańce i zwiedzanie ogrodu.

Największą atrakcją był domek, w którym mieszkają nasze ogrodowe krasnoludki, mieliśmy okazję zapukać do domu "baby-jagi" i zobaczyć odciski śladów śnieżnego potwora z bajki "W krainie lodu", który tej zimy nocował w jednym z domków na naszym ogrodzie. Wszystko to nie zniechęciło młodych ogrodników i umówiliśmy się na kolejne spotkanie jesienią, na którym planujemy zebrać plony i wspólnie upiec ziemniaki w ognisku.

Nasze spotkania realizowane są w ramach zadania pożytku publicznego, przy wsparciu finansowym pochodzącym z dotacji  Gminy Kolbuszowa.

Dziękuję Pani Magdalenie Drąg - przedstawicielowi Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej za aktywny udział w dzisiejszym spotkaniu oraz działkowcom: Władysławowi Puzio, Krzysztofowi Kozioł i Halinie Kołodziej za pomoc przy organizacji spotkania.

 

ROD Kolbuszowa

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2024-06-13 11:54
  • |
  • Licznik odwiedzin: 14 424 391