II etap budowy Parku Niepodległości


II etap budowy Parku Niepodległości
II etap budowy Parku Niepodległości 
2023-06-02

Ruszyły prace przy budowie II etapu Parku Niepodległości, który zlokalizowany jest niedaleko kościoła pw. św. Brata Alberta w Kolbuszowej. Planowany termin ich zakończenia to listopad br.

Nowe miejsce do wypoczynku i rekreacji zostanie uzupełnione o ścieżki spacerowe i drewniane kładki rekreacyjno-dydaktyczne przecinające, m.in. łąkę kwietną. W strefie sportu i zabawy zamontowane zostaną trzy urządzenia siłowni plenerowej z podwójnymi stanowiskami do ćwiczeń oraz nowoczesny plac zabaw dla najmłodszych. W strefie rekreacji na dużym trawniku będzie możliwość organizowania pikników. Na zbiorniku wodnym zostanie umieszczona figurka krokodyla. Park zostanie wyposażony w liczne ławki stalowo-drewniane oraz kosze na śmieci i stojaki na rowery.

W ramach zadania przebudowany zostanie rów melioracyjny na rów kryty, nad którym wykonana zostanie alejka o nawierzchni mineralnej oraz taras z desek kompozytowych. Ponadto park zostanie ogrodzony, oświetlony oraz wyposażony w monitoring. Zamontowane zostaną także toalety modułowe.

Wartość inwestycji wynosi 1 935 980 zł. Na jej realizację gmina pozsykała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2024-07-12 15:12
  • |
  • Licznik odwiedzin: 14 633 340