Światowy Dzień Ochrony Środowiska w kolbuszowskim skansenie


Światowy Dzień Ochrony Środowiska
Światowy Dzień Ochrony Środowiska 
2023-06-06

W dniu 5 czerwca Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie zorganizował piknik dla dzieci z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska. W kolbuszowskim skansenie przygotowano gry i zabawy edukacyjne zachęcające młodzież do ekologicznych rozwiązań.

W otwarciu pikniku wzięli udział Zbigniew Chmielowiec Poseł na Sejm RP, Adam Skiba Prezes WFOŚiGW w Rzeszowie, Jan Zuba Burmistrz Kolbuszowej, Barłomiej Peret Nadleśniczy Nadleśnictwa Kolbuszowa oraz  Katarzyna Dypa Dyrektor Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Kolbuszowej oraz Szkoły Podstawowej z Czarnej Sędziszowskiej w pięknych okolicznościach skansenowskiej przyrody mogli sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę z zakresu ochrony środowiska. Leśnicy Nadleśnictwa Kolbuszowa oraz  pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa, a także Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotowali dla nich liczne atrakcje oraz ciekawe gry i zabawy edukacyjne. Ponadto, przy stoiskach można było zapoznać się z wartościowymi treściami zachęcającymi do aktywnych działań ekologicznych.

Współorganizatorem wydarzenia była Gmina Kolbuszowa.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2023-10-03 13:56
  • |
  • Licznik odwiedzin: 13 129 189