Sukcesy młodych sportowców


Olwia Sybicka, fot. MKT Stalowa Wola
Olwia Sybicka, fot. MKT Stalowa Wola 
2023-06-23

Kolbuszowscy sportowcy, reprezentujący różne dyscypliny, z powodzeniem realizują swoje pasje oraz rozwijają talenty. Mimo młodego wieku mają na koncie liczne nagrody i cały czas odnotowują sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.

W czerwcu br. Oliwia Sybicka z Kolbuszowej zdobyła dwa złote medale w kategorii do lat 14 podczas tenisowych Mistrzostw Polski Młodzików w Gdyni. W finale debla mistrzostwo wywalczyła z Barbarą Kostecką, a w finale singla pokonała swoją koleżankę Basię 6:4, 7:5. Oliwia jest podopieczną Miejskiego Klubu Tenisowego Stalowa Wola, a jej trenerem jest Włodzimierz Pikulski.

Lekkoatletka Magdalena Niemczyk z Kolbuszowej Górnej została powołana do Reprezentacji Polski w sztafecie 4x100m na Drużynowe Mistrzostwa Europy. Zawodniczce klubu UKS Tiki Taka będziemy mogli kibicować już w najbliższych dniach 23-25 czerwca 2023 r. Mistrzostwa odbywają się w ramach European Games Kraków-Małopolska 2023 na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Ponadto Magdalena na początku czerwca wzięła udział w Memoriale Janusza Kusocińskiego w Chorzowie, podczas którego uzyskała minimum na Mistrzostwa Europy U23 w biegu na 100 m (czas 11.60). Mistrzostwa odbędą się w Espoo (Finlandia) w dniach 13-16.07.2023 r.

Monika Zielińska z Kolbuszowej, która do tej pory odnosiła liczne sukcesy w karate, zadebiutowała pod koniec maja br. w Mistrzostwach MMA w Grodzisku Mazowieckim. Zawodniczka wystartowała z klubu Nemesis MMA PRO Team Warszawa i zwyciężyła w swojej kategorii wagowej 65,8kg. Pięciokrotna Mistrzyni Europy w karate przyznała, że teraz planuje skupić się na mieszanych sztukach walki.

Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie naszego miasta i gminy. Życzymy dużo zdrowia i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2024-06-13 11:54
  • |
  • Licznik odwiedzin: 14 424 117