Informacja z konferencji - Szkoła Podstawowa w Widełce


konferencja
konferencja 
2023-11-27

"Królowa Jadwiga jest dla nas przykładem" - pod takim hasłem odbyła się w piątek 24 listopada 2023 r. konferencja w naszej szkole.

Konferencja, czyli spotkanie w celu zaprezentowania osiągnięć szkoły jadwiżańskiej. Zaprosiliśmy uczniów Katolickiej Szkoły im. Świętej Jadwigi Królowej w Sandomierzu, którzy - po wspólnej modlitwie w kościele - przedstawili prezentację na temat swojej placówki z królewskiego miasta Sandomierza.

Gościem honorowym był pan Zbigniew Ungeheuer - Honorowy Konsul Węgier na Podkarpaciu, który przypomniał o związkach historycznych Polaków i Węgrów za czasów panowania królowej Jadwigi.

Konferencję podsumowali koncertem muzyki dawnej uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kolbuszowej przygotowani przez panią dyrektor Aleksandrę Niezgodę.

Uczniowie klasy VII naszej szkoły – wychowankowie pani mgr Joanny Sieraczyńskiej – zaprezentowali historię współpracy ze szkołą węgierską w Mateszalce, której korzenie sięgają 2016 roku. W pięknych strojach z epoki odegrali scenę przekazania bakałarzom Akademii Krakowskiej  klejnotów królowej. Było to momentem przełomowym w rozwoju uniwersytetu.

„Kochajmy św. Jadwigę”, czyli za jej przykładem podejmujmy działania dla dobra nas wszystkich.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2024-02-28 14:46
  • |
  • Licznik odwiedzin: 13 770 383