Pomoc dla Ukrainy


Pomoc dla Ukrainy
Pomoc dla Ukrainy 
2024-02-07

W dniu 4 lutego br. transport z pomocą dla potrzebujących w Ukrainie wyruszył z Kolbuszowej do Kamieńca Podolskiego. Dary zebrane od darczyńców z Rzeszowa oraz Kolbuszowej, w tym dzieci z przedszkoli Gminy Kolbuszowa, pojechały do Polskiego Stowarzyszenia Kulturalno- Oświatowego w Kamieńcu Podolskim.

W zbiórkę przekazanych darów zaangażowany był Zbigniew Chmielowiec Poseł na Sejm RP.

Najpotrzebniejsze produkty, urządzenia oraz odzież trafiły do polskich rodzin, sierot i ubogich, a także rodzin, które w wyniku wojny straciły ojców, mężów i synów.

Gmina Kolbuszowa ciągle wpiera i pośredniczy w pomocy dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Ukrainy doświadczonych przez wojnę. Transporty wysyłane są do Starego Sambora - miasta partnerskiego Kolbuszowej, a także Lwowa i innych miast w tym parafii i organizacji polonijnych.

Sytuacja w Ukrainie jest bardzo ciężka szczególnie dla najbiedniejszej części społeczeństwa. Ciągłe bombardowania, problemy z zaopatrywaniem ludności w podstawowe produkty, a także kiepska sytuacja ekonomiczna doprowadzają do trudnej sytuacji życiowej mieszkańców.

Towary do Ukrainy zostały zawiezione przez Marka Gila Zastępcę Burmistrza Kolbuszowej oraz Grzegorza Romaniuka Prezesa Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej.

Szczególne podziękowania kierujemy do Sławomira Bujaka oraz Andrzeja Nowaka za pomoc w transporcie.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2024-02-28 14:46
  • |
  • Licznik odwiedzin: 13 771 331