Międzynarodowy Plener Malarsko-Rzeźbiarski „Kolbuszowa 2024”


fot. P. Dorota Haptaś
fot. P. Dorota Haptaś 
2024-06-28

W niedzielę, 23 czerwca w Kolbuszowej rozpoczął się dwutygodniowy Międzynarodowy Plener Malarsko-Rzeźbiarski „Kolbuszowa 2024”. Do udziału w warsztatach zaproszonych zostało dwudziestu sześciu artystów pochodzących z Polski, Węgier, Ukrainy, Słowacji i Włoch.

W plenerze uczestniczy trzydziestu dziewięciu uczniów. Dzieci i młodzież pod okiem doświadczonych artystów zapoznaje się z różnymi technikami malarstwa, grafiki oraz rzeźbiarstwa. Tematyka tworzonych prac nawiązuje do Kolbuszowej i jej okolic. Młodzi uczestnicy warsztatów starają się uchwycić charakterystyczne elementy naszego miasta - od zabytków poprzez przyrodę. Warsztaty prowadzone są codziennie, w różnych miejscach, a prace omawiane na bieżąco, co pozwala na wymianę doświadczeń i wrażeń oraz rozwijanie umiejętności.

Efekty dwutygodniowych warsztatów zaproszeni goście oraz mieszkańcy będą mogli obejrzeć na wystawie poplenerowej. Wernisaż odbędzie się w sobotę, 6 lipca br. o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej.

Międzynarodowy Plener Malarsko-Rzeźbiarski organizowany jest przez Maksymiliana Starca oraz Szkołę Podstawową nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej przy wsparciu instytucji, stowarzyszeń i lokalnych firm.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2024-07-12 15:12
  • |
  • Licznik odwiedzin: 14 633 330