Przysięga wojskowa ochotników do służby w 3 Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej


Przysięga wojskowa
Przysięga wojskowa 
2024-07-08

W niedzielę, 7 lipca na rynku w Kolbuszowej odbyła się uroczysta przysięga wojskowa ochotników do służby w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. "Pług". Przysięgę złożyło 66 ochotników. Wydarzenie zgromadziło nie tylko rodziny i bliskich rekrutów, ale również przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, instytucji wojskowych i cywilnych oraz licznych mieszkańców Kolbuszowej.

Uroczyste ślubowanie poprzedziło podniesienie flagi na maszt i odśpiewanie hymnu narodowego. Następnie Dowódca 3 PBOT płk Michał Małyska przywitał zaproszonych gości i wygłosił okolicznościowe przemówienie. Podczas ceremonii nowi rekruci złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar jednostki, przysięgając wierność ojczyźnie. Żołnierzy pobłogosławił przedstawiciel Ordynariatu Polowego WP. Odczytano również list do nowych żołnierzy wystosowany przez Ministra Obrony Narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Po ceremonii przysięgi głos zabrali również: Zbigniew Chmielowiec Poseł na Sejm RP, Józef Kardyś Starosta Kolbuszowski oraz Grzegorz Romaniuk Burmistrz Kolbuszowej.

Podczas uroczystości dowódca 3 PBOT wręczył żołnierzom akty mianowania na pierwszy stopień podoficerski oraz wyróżnił listem gratulacyjnym za osiągnięcie bardzo dobrych wyników szkoleniowych.

Po oficjalnej części zebrani mieli okazję do zapoznania się z wyposażeniem wojskowym na specjalnie przygotowanych stoiskach. Dodatkowo zaprezentowano bojowe pojazdy strażackie i policyjne radiowozy. Stoiska przygotowały również miejscowe szkoły średnie. Uczestników wydarzenia częstowano wojskową grochówką.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2024-07-12 15:12
  • |
  • Licznik odwiedzin: 14 633 510