Biblioteka czyta dzieciom


fot. MiPBP w Kolbuszowej
fot. MiPBP w Kolbuszowej 
2025-05-16

W dniach 9, 12 i 13 maja, w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” oraz Tygodnia Bibliotek, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej zorganizowała XVIII edycję kolbuszowskich spotkań z głośnym czytaniem dla dzieci.

W wydarzeniu wzięły udział dzieci z przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas młodszych szkół podstawowych z terenu gminy Kolbuszowa. Obecne były m.in. grupy z Przedszkola Publicznego nr 1, 2 i 3 w Kolbuszowej, Przedszkola Publicznego w Widełce, Przedszkola Niepublicznego pw. św. Józefa, Niepublicznego Przedszkola im. Marii Montessori, Niepublicznego Przedszkola „Słoneczny Zakątek”, Niepublicznego Przedszkola Językowego „Happy Kids”, a także dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas młodszych ze szkół podstawowych nr 1 i 2 w Kolbuszowej, w Widełce, Weryni, Bukowcu oraz Kupnie.

Bajki najmłodszym czytali zaproszeni goście – przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych instytucji. Wśród lektorów znaleźli się m.in. Krzysztof Matejek Sekretarz Kolbuszowej, Piotr Kaczkowski asystent Posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Buczka,  Przewodniczący Zarządów Osiedli w Kolbuszowej: Maria Warzocha, Maria Opalińska i Karol Wesołowski, a także Elżbieta Mikołajczyk i przedstawiciele władz powiatowych: Sylwia Sucharzewska i Barbara Żarkowska. Bajki najmłodszym czytał również Dyrektor MiPBP Paweł Michno.

Każdego dnia, poza wspólnym czytaniem, dzieci mogły obejrzeć bajkowy spektakl o Kopciuszku. W rolę aktorów wcielili się pracownicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2025-11-17 15:35
  • |
  • Licznik odwiedzin: 17 689 130