W dniu 6 czerwca br. Rodzinne Ogródki Działkowe „Prefabet” w Kolbuszowej odwiedziła grupa przedszkolna „Jagódki” z Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej.
Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego zwiedzania ogrodu działkowego. Dzieci miały okazję zobaczyć domek, w którym – zgodnie z ogrodową tradycją – mieszkają krasnoludki, a także swój czas wolny spędza „Baba Jaga”.
Na zaproszenie Andrzeja Chmielowskiego Prezesa ROD „Prefabet” w wydarzeniu udział wziął również Piotr Sajdak Komendant Straży Miejskiej w Kolbuszowej. Podczas spotkania przedstawił dzieciom zasady prawidłowej segregacji odpadów. Przedszkolaki otrzymały worki w odpowiednich kolorach, odpowiadających frakcjom segregacji, a następnie aktywnie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych.
Po spacerze pełnym wrażeń na dzieci czekał poczęstunek oraz zabawy na świeżym powietrzu. Organizatorzy dziękują wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie poczęstunku.
Fot. ROD Prefabet w Kolbuszowej