Nowe nawierzchnie, chodniki, ścieżki rowerowe i przebudowana infrastruktura podziemna - zakończyły się prace związane z przebudową ulic Malwowej, Astrowej i Storczykowej na osiedlu w Kolbuszowej, w pobliżu kościoła św. Brata Alberta.
Prace objęły odcinki o łącznej długości ponad 1,2 km. W ramach zadania wykonano nowe jezdnie o nawierzchni bitumicznej, chodniki, ścieżki rowerowe, pobocza oraz place do zawracania. Powstały również nowe zjazdy do posesji oraz przebudowane zostały skrzyżowania z drogami przyległymi.
Zakres inwestycji obejmował także kompleksową budowę i modernizację infrastruktury technicznej. Wykonano nową kanalizację deszczową wraz z systemem odwodnienia, przebudowano sieć wodociągową i kanalizację sanitarną, a także sieci gazową, elektroenergetyczną i telekomunikacyjną. Zmodernizowane zostało również oświetlenie uliczne.
Zakończona inwestycja stanowi kolejny etap systematycznego rozwoju infrastruktury w tej części miasta, wpływając na poprawę warunków komunikacyjnych i codzienny komfort mieszkańców osiedla. Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Mielca.
W ramach tego samego projektu w poprzednich latach zrealizowano również przebudowę ulic Sosnowej i Pileckiego w Kolbuszowej. Całość zadania została dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łączna wartość inwestycji wyniosła 12 449 055 zł, z czego 11 826 602 zł stanowiły środki pozyskane z promesy.
