Apel Burmistrza Kolbuszowej w związku z wysokimi temperaturami


Apel
Apel 
2026-06-25

Szanowni Mieszkańcy,

w najbliższych dniach prognozowane są bardzo wysokie temperatury. W związku z tym apeluję o zachowanie rozwagi i stosowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas upałów.

Należy regularnie nawadniać organizm, unikać przebywania na słońcu w godzinach największego nasłonecznienia oraz ograniczyć intensywny wysiłek fizyczny. Szczególną uwagę należy zwrócić na dzieci, osoby starsze oraz osoby z problemami zdrowotnymi, które są najbardziej narażone na skutki przegrzania organizmu.

Należy również pamiętać o zwierzętach, zapewniając im stały dostęp do świeżej wody i zacienionego miejsca do odpoczynku. Nie wolno pozostawiać dzieci ani zwierząt w zaparkowanych pojazdach.

Wysokie temperatury i utrzymująca się susza zwiększają także ryzyko pożarów. Dlatego konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności podczas prac gospodarczych oraz wypoczynku na terenach leśnych i rekreacyjnych.

Dziękuję za rozwagę i wzajemną troskę.

Z wyrazami szacunku

Grzegorz Romaniuk
Burmistrz Kolbuszowej

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2026-06-26 14:12
  • |
  • Licznik odwiedzin: 19 370 040