„Co niedzielę w zagrodzie” – 9 sierpnia


fot. Wojciech Dulski, Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej
fot. Wojciech Dulski, Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej 
2026-08-07

W niedzielę, 9 sierpnia, Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza na kolejną odsłonę cyklu „Co niedzielę w zagrodzie”.

Tego dnia w Parku Etnograficznym odbędą się pokazy tradycyjnego rzemiosła. Stanisław Kocoń zaprezentuje rzeźbę w drewnie, a Grzegorz Podczaszy przybliży tajniki kaletnictwa. Uczestnicy będą mogli nie tylko obserwować pracę twórców, ale również spróbować swoich sił w rzemiośle.

Nie zabraknie także regionalnych smaków. Z wyrobami tradycyjnej kuchni wystąpią gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Świerczowa.

Dodatkową atrakcją będzie wizyta uczestników zlotu miłośników samochodów marki Mini. Około południa w sektorze wstępnym Parku Etnograficznego będzie można podziwiać ich pojazdy, w tym często już zabytkowe modele.

Jak w każdą wakacyjną niedzielę będzie również możliwość zwiedzania wnętrz kościoła z Rzochowa, spichlerza z Bidzin oraz chałupy z Cierpisza. Na zwiedzających od godz. 12.00 będą czekać przewodniczki, które przybliżą historię i wyposażenie obiektów.

Godziny otwarcia skansenu oraz cennik biletów dostępne są na stronie: https://muzeumkolbuszowa.pl/godziny-otwarcia-i-cennik.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2026-08-10 07:59
  • |
  • Licznik odwiedzin: 19 704 740