Wyróżnienie dla ROD „Prefabet” w Kolbuszowej


Wyróżnienie dla ROD „Prefabet” w Kolbuszowej
Wyróżnienie dla ROD „Prefabet” w Kolbuszowej 
2016-09-22

W dniu 3 września br. odbyły się obchody Krajowych Dni Działkowca w Zabrzu. Na uroczystości przyjechało z całej Polski blisko 800 działkowców, by razem świętować i cieszyć się z sukcesów ogrodów  i Związku. Powagi i splendoru dodawało bowiem obchodzone przez Związek 35 –lecie istnienia Polskiego Związku Działkowców.

Krajowa Rada PZD podjęła uchwałę na jubileuszowym posiedzeniu o podziękowaniu wszystkim działaczom i działkowcom za dotychczasową pracę i wysiłek na rzecz rozwoju ogrodów działkowych i PZD.

Niezwykle ważną częścią uroczystości było nagrodzenie uczestników konkursów krajowych. Konkurs na najpiękniejszy Rodzinny Ogród Działkowy to już tradycja. Jego celem jest nie tylko propagowanie dobrych wzorów, ale przede wszystkim nagrodzenie zarządów ROD za estetykę i piękno ogrodów, ale też docenienie osobistego zaangażowania i serca, jakie działkowcy wkładają w swoją pracę, przy jednoczesnym zachowaniu regulaminowych zasad i wrażliwości na piękno przyrody. Wiedza i pasja tych osób w tworzeniu tych zielonych oaz przekłada się na efekty. W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało 17 ogrodów będących laureatami konkursów okręgowych.

Pierwsze miejsce i tytuł Najlepszego Rodzinnego Ogrodu Działkowego Roku 2016 otrzymał ROD „Tulipan” w Zabrzu. Ponadto Prezydium KR PZD doceniło także ogrody za działalność w różnych dziedzinach. Wyróżniono również ROD „Prefabet” z Kolbuszowej za  zagospodarowanie Rodzinnego Ogrodu Działkowego. Zwycięzca oraz laureaci i wyróżnieni otrzymali z rąk Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego tablice okolicznościowe, puchary, dyplomy oraz nagrody pieniężne.

Atmosfera, jaka towarzyszyła Krajowym Dniom Działkowca w Zabrzu na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestników tego święta. Było radośnie, gwarno, a także uroczyście i nostalgicznie za sprawą wspomnień wielu uczestników o minionych 35 latach działalności PZD. Wyróżnieni i nagrodzeni cennymi nagrodami działkowcy, zarządy i ogrody nabrali nowych sił do podejmowania kolejnych wyzwań i wysiłków na rzecz budowania i rozwoju ogrodów działkowych. Ci, którzy przyjechali z całej Polski, by wspólnie z innymi działkowcami świętować i cieszyć się wspólnym sukcesem ogrodów, działkowców i Polskiego Związku Działkowców, podkreślali, że jest to święto wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2024-06-13 11:54
  • |
  • Licznik odwiedzin: 14 424 412