Dożynki w ROD „Prefabet” Kolbuszowa


Dożynki w ROD „Prefabet” Kolbuszowa
Dożynki w ROD „Prefabet” Kolbuszowa 
2018-08-14

Ciepły i gwałtowny front burzowy przechodzący w nocy nad Podkarpaciem nie dawał nadziei na dobrą pogodę podczas ogrodowych Dożynek. Ale Matka Natura okazała się łaskawa i 11 sierpnia po deszczu zostało tylko wspomnienie.

Rodzinny Ogród Działkowy „Prefabet” przyciąga nie tylko dobrą pogodę i wszystkich działkowców, ale również włodarzy miasta i wielu gości. W ogrodowym święcie, jak co roku wzięli udział: poseł PiS  Pan Zbigniew Chmielowiec, Pani Ewa Draus Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego IV i V kadencji oraz Przewodnicząca Komisji Rozwoju Regionalnego, Starosta Powiatu Kolbuszowskiego Pan Józef Kardyś, zastępca Burmistrza Pan Marek Gil, prezes Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu Grzegorz Romaniuk, Pan Stanisław Salach Wiceprezes firmy Solbet , Przewodniczacy osiedli mieszkaniowych, Panie Dyrektorki z odwiedzających nas Przedszkoli i wielu znamienitych gości, w tym członków zaprzyjaźnionych ogrodów działkowych z Kolbuszowej, Dębicy i Rzeszowa.

Po licznych, aczkolwiek krótkich i życzliwych przemowach przyszedł czas na wręczenie związkowych odznaczeń naszym zasłużonym działkowcom oraz dyplomu za najpiękniejszą działkę dla Państwa Stanisławy i Ryszarda Pyrzak. Swoim występem czas umilała Grupa Folklorystyczna Seniorów „Ziemia Podkarpacka”, w której śpiewa nasza działkowicza Pani Zenia Chodorowska.

Nie zapomnieliśmy również o naszych najmłodszych działkowcach. Dzieci wyszalały się na dmuchanej hopsalni, wymęczyły Nilusia – kolbuszowskiego krokodyla, od którego otrzymały prezenty, a Panie animatorki pomalowały dziecięce buzie wedle życzenia.

Był czas na zabawę i poczęstunek oraz na tańce, które trwały do późnych godzin nocnych. A potem było wspólne oglądanie Perseidów i morze życzeń do spełnienia przez spadające gwiazdy. Oby wszystkie się ziściły, żebyśmy mogli spotkać się w tym samym gronie za rok.

 

 Andrzej Chmielowski

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2024-02-28 14:46
  • |
  • Licznik odwiedzin: 13 771 088