Do ścisłego finału zakwalifikowało się 16 zespołów z całej Polski.
Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów.
Po przywitaniu drużyn nastąpiła prezentacja poszczególnych zespołów Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie. Nasi uczniowie wystąpili ze scenką pt. ,,Klęczany,,. Kolejnym etapem konkursu był dwugodzinny test wiedzowy związany z okresem panowania Jadwigi, Jagiełły oraz stosunków Polski z sąsiadami w okresie Jagiellonów. Następnie po przejściu zespołów na rynek odbyła się gra terenowa w Katedrze na Wawelu dotycząca poszczególnych obiektów historycznych.
Po obiadokolacji uczniowie zwiedzali Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius. Następnego dnia po mszy świętej w krypcie św. Leonarda w Katedrze Wawelskiej odprawionej przez ks. prał. Zdzisława Sochackiego proboszcza Katedry na Wawelu i śniadaniu, uczniowie rozpoczęli zwiedzanie Kopca Kościuszki. Po kopcu Kościuszki oprowadzał uczniów sam Prezes Komitetu Kopca Kościuszki dr hab. Mieczysław Rokosz, który po katastrofie Kopca wywołanej przez siły natury w 1997 r. zabiegał o jego odbudowę, a następnie w niej uczestniczył. Uczynił on z Kopca i tworzonego Muzeum Kościuszki punkt edukacji obywatelskiej i patriotycznej wśród Polaków XXI wieku. Po obiedzie i pożegnaniu nasi uczniowie wrócili do domu.
Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i zainteresowaniem konkursem. Byli bardzo zadowoleni z organizacji konkursu oraz zwiedzania wybranych obiektów. Ostatecznie po trzech konkurencjach i po podliczeniu wyników na konkursie ogólnopolskim nasi uczniowie zajęli 6 miejsce, ustępując 2 punktami do ścisłej trójki.
Dr Eugeniusz Lis