Wczoraj (7 października br.) Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba podpisał umowę na pierwszy etap budowy sieci kanalizacji sanitarnej we wsi Werynia. Wykonawcą inwestycji wyłonionym w drodze postępowania przetargowego jest firma AQUATECH Sp. z o. o. z Niwisk. Wartość zadania to kwota 2 126 748, 28 zł.
Przedsięwzięcie obejmuje wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej o łącznej długości około 6 km, sieć kanalizacji tłocznej o łącznej długości około 1,4 km, przyłącza kanalizacji sanitarnej o długości 0,6 km oraz pompownię ścieków z utwardzeniem i ogrodzeniem terenu wokół pompowni.
W ramach realizacji pierwszego etapu inwestycji zaprojektowano przyłącza do 92 budynków. Natomiast całkowita szacowana ilość osób podłączonych do systemu kanalizacyjnego to 334.
Na etapie realizacji przedmiotowej inwestycji mieszkańcy będą mieć możliwość podłączenia się do nowobudowanej kanalizacji na podstawie projektu opracowanego przez Gminę Kolbuszowa. W celu podłączenia się do sieci będą musieli zapłacić za wykonanie przyłącza kanalizacji sanitarnej, który będzie ich własnością. Koszt wykonania takiego przyłącza uzależniony jest od oferty wykonawcy. Mieszkańcy nie ponoszą kosztów budowy sieci kanalizacyjnej oraz przygotowania dokumentacji projektowej ani inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej przyłączy kanalizacyjnych.
Planowany termin zakończenia tego etapu inwestycji to koniec sierpnia 2022 r.
Natomiast dzisiaj (8 października br.) podpisana została umowa dotycząca budowy kontenerowej stacji dezynfekcji wody w Kolbuszowej Dolnej. Wykonawcą jest Zakład Usług Budowlanych i Instalacyjnych ADMAR z Kolbuszowej, a wartość inwestycji wynosi 596 826, 17 zł.
Zakres robót obejmuje budowę kontenerowej stacji uzdatniania wody wraz z wyposażeniem, budowę studni rewizyjnej z przepływomierzem, studni rozsączającej i studni bezodpływowej, przebudowę komory rewizyjnej, budowę wewnętrznej instalacji dozowania podchlorynu sodu, budowę rurociągów technologicznych, w tym instalację do ciągłego poboru próbek czystej wody, a także budowę instalacji elektrycznych i AKPiA, w tym instalację monitoringu terenu. Ponadto wykonane zostanie utwardzenie terenu z kostki brukowej i kruszywa oraz ogrodzenie terenu wokół stacji.
Koniec prac zaplanowany jest na sierpień 2021 r.
Powyższe zadania dofinansowywane są z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.