Wyjdź z domu. Zostań Strzelcem! Związek Strzelecki ,,Strzelec” Józefa Piłsudskiego Rekrutuje


Związek Strzelecki ,,Strzelec
Związek Strzelecki ,,Strzelec" Józefa Piłsudskiego 
2022-09-28

Masz dość ciągłego siedzenia w domu? Chcesz się sprawdzić, nauczyć się czegoś przydatnego, założyć mundur czy po prostu zmienić coś w swoim życiu? Jesteś urodzonym liderem? Chcesz poznać tajniki budowy, działania i obsługi broni palnej? Marzysz o rozpoczęciu służby wojskowej i chcesz służyć ojczyźnie? Związek Strzelecki ,,Strzelec” pokaże Ci jak wygląda służba wojskowa i pomoże Ci rozwinąć Twoje umiejętności i zainteresowania  oraz ułatwi Ci realizację Twoich planów.

Trzeci samodzielny pluton Kolbuszowa Jednostki Strzeleckiej 2021 im. Płk. L. Lisa-Kuli rekrutuje już dziś!

Czym jest Związek Strzelecki ,,Strzelec” Józefa Piłsudskiego?

Związek Strzelecki jest to  paramilitarna organizacja społeczno-wychowawcza powstała w 1910 roku, będąca podstawą budowania struktur wojskowych Legionów Polskich. Do tradycji Związku nawiązuje istniejąca obecnie organizacja Związek Strzelecki ,,Strzelec” Józefa Piłsudskiego, bezpośrednio kultywując ich tradycję i dziedzictwo.

Co zyskasz jako strzelec?

W trakcie cyklu szkolenia zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu musztry, medycyny cywilnej i medycyny pola walki, posługiwania się różnymi rodzajami uzbrojenia, taktyki, działań regularnych i nieregularnych, wspinaczki, topografii, kartografii i wiele więcej.

Zyskasz bardzo duże doświadczenie i obycie z dziedziną wojskowości dzięki często organizowanym wyjazdom, szkoleniom oraz poligonom na których ściśle współpracujemy z jednostkami wojskowymi takimi jak 21 Brygada Strzelców Podhalańskich czy 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej, dzięki ich uprzejmości, niejednokrotnie korzystając z ich sprzętu i ogromnego doświadczenia.

Dzięki naszej czterystumetrowej, strzeleckiej, cywilno-wojskowej strzelnicy ,,Anna” nauczysz się celnie strzelać, sprawnie, bezpiecznie i odpowiedzialnie posługiwać się bronią, jak i przy odpowiednim zapale do nauki, będziesz mógł zdobyć kwalifikację instruktora lub prowadzącego strzelanie, niezwykle przydatne w dalszej drodze w kierunku służby wojskowej, jak i jej pochodnych.

Sprawdzisz się na każdej pozycji w ramach struktury Strzelca, od szkolonego do dowódcy lub instruktora. Rozwijamy zręcznych i adaptacyjnych liderów, którzy są zdolni rozwiązywać problemy za pomocą krytycznego i kreatywnego myślenia. Tworzymy środowisko dyscypliny i standardów poprzez skuteczne szkolenie, czego efektem jest wytrzymałość psychiczna, spójność jednostki i ducha pracy zespołowej.

Przy okazji wyjazdów, szkoleń i kursów, zawiążesz znajomości i przyjaźnie, które będą ci towarzyszyć przez długie, długie lata.

Kto może zostać Strzelcem?

Członkiem Związku Strzeleckiego ,,Strzelec” może zostać każdy od 14 roku życia, kto znajdzie w sobie trochę chęci i energii aby realizować swoje plany i marzenia.

Jak często i gdzie odbywają się zajęcia?

Regularne zbiórki odbywają się raz w tygodniu w środy o godzinie 15:00 w budynku Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej na ulicy Bytnara 2. Co jakiś czas odbywają się szkolenia w terenie, jak i poligony na obiektach wojskowych.

Do kiedy trwa rekrutacja?

Rekrutacja trwa do 12.10.2022r. Nie ma co czekać. Zapisz się już dziś!

Jestem zainteresowany. Gdzie mogę się zgłosić?

Zapraszamy Cię w każdą środę o godzinie 15:00 do budynku Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej na ulicy Janka Bytnara 2, do dnia 12.10.2022r.

Gdzie znajdę dodatkowe informację na temat rekrutacji i Związku Strzeleckiego ,,Strzelec”?

Na wszelkie pytania i wątpliwości, z przyjemnością odpowiedzi udzieli:

insp. ZS Piotr Panek
500 169 486
ppanek1@op.pl

 Film promocyjny Związku Strzeleckiego ,,Strzelec" Józefa Piłsudskiego

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2023-09-29 12:03
  • |
  • Licznik odwiedzin: 13 121 614