Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego w Kolbuszowej


Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego
Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 
2022-09-29

Indywidualne mistrzostwa lekkoatletyczne oraz rodzinna strefa aktywność- tak wyglądała Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego, która w dniu wczorajszym (28 września br.) miała miejsce na stadionie miejskim w Kolbuszowej.

W oficjalnym rozpoczęciu sportowego roku szkolnego wzięli udział Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty, a zarazem Prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie, Barbara Pelczar-Białek Dyrektor Departamentu Nauki, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Barbara Dudek - Kierownik Oddziału Sportu UM WP, Jan Zuba Burmistrz Kolbuszowej, Wojciech Cebula Wicestarosta Kolbuszowski, Dariusz Abramuk Sekretarz Generalny Szkolnego Związku Sportowego, Grzegorz Romaniuk Prezes Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej oraz blisko 500 młodych zawodniczek i zawodników z 25 powiatów województwa podkarpackiego z nauczycielami, a także sędziowie i kibice.

Wydarzenie rozpoczęło się od wprowadzenia pocztu sztandarowego Szkolnego Związku Sportowego, powitania przybyłych gości oraz złożenia ślubowania przez zawodników, sędziów i nauczycieli. Apel Olimpijski odczytała Anna Wielgosz - Olimpijka z Tokio, 2-krotna uczestniczka Mistrzostw Świata, 2-krotna uczestniczka Mistrzostw Europy i tegoroczna medalista ME w biegu na 800m.

Fundacja na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej otrzymała od Zarządu Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Zbiorową Odznakę "Za zasługi w rozwoju sportu szkolnego", którą odebrał Prezes Fundacji Grzegorz Romaniuk.

W części sportowej odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym Mistrzostwa Województwa SZS w Lekkiej Atletyce w ramach Igrzysk Dzieci. Dyplomy, medale i statuetki wręczały lekkoatletki: Anna Wielgosz oraz Kolbuszowianka Magdalena Niemczyk.

Ponadto uczestnicy imprezy mogli skorzystać z licznych atrakcji dla dzieci i dorosłych w strefach rekreacji, zabawy, wiedzy i zdrowia, które przygotowano w ramach festynu „Rodzinna Strefa Aktywności”. 

Organizatorem wydarzenia był Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2023-09-29 12:03
  • |
  • Licznik odwiedzin: 13 121 555