Szlachetna Paczka. Nie zostawmy bez pomocy żadnej Rodziny w potrzebie


Wolontariusze Rejonu Kolbuszowa
Wolontariusze Rejonu Kolbuszowa 
2022-11-22

Wolontariusze Szlachetnej Paczki z powiatu kolbuszowskiego odwiedzili rodziny w potrzebie. Spotkania i usłyszane historie cały czas tkwią w ich głowach, większość jest już opisana i ukazała się na stronie: wwwszlachetnapaczka.pl.

Otwarcie Bazy Rodzin poprzedza wielotygodniowa praca wolontariuszy, którzy odwiedzają rodziny, samotnych seniorów i osoby chore. Poznają ich historie, nawiązują relacje i określają potrzeby, żeby potem sporządzić ich szczegółowe opisy, które trafiają do internetowej bazy dostępnej na stronie www.szlachetnapaczka.pl. W ich gronie znajdziemy też te z powiatu kolbuszowskiego.

Baza Rodzin udostępniona została w sobotę (12.11). Będzie ona powiększana o kolejne osoby, które można wesprzeć. Paczkę przygotować może każdy – osoby indywidualne, grupy znajomych czy współpracownicy.

- Pamiętajmy, że przekazując paczkę pokazujemy, że rodzina nie jest sama ze swymi problemami. Podarunek ma być impulsem do zmiany w życiu – mówi Liderka Szlachetnej Paczki Rejonu Kolbuszowa Anna Stec.

Dzięki bazie darczyńcy będą mogli zapoznać się z historiami rodzin i ich potrzebami. Te są bardzo różne – od ciepłych ubrań i jedzenia, po środki czystości, sprzęty domowe lub pomoc dla osób z niepełnosprawnością.

- Tegoroczna drużyna „Super W” składa się z 16 wolontariuszy – pomagamy rodzinom wielodzietnym, takim które zostały dotknięte chorobą, niepełnosprawnością, losowym zdarzeniem. Pomagamy także tym, którzy zostali dotknięci skutkami pandemii – mówi Anna Stec. Weekend cudów będzie 10 i 11 grudnia. – Ideą pomocy w Szlachetnej Paczce jest tzw. mądra pomoc. To zakorzenianie w tych rodzinach wiary, że mogą wyjść z trudnej sytuacji. Chcemy je zainspirować, pobudzić do działania, dać nadzieję, że trzeba walczyć o siebie, wierzyć w lepsze jutro.

Już dziś możesz pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebują.

Jak to zrobić? To nic trudnego:

  • Wejdź na https://bit.ly/Wybieram_Rodzine_2022 i wybierz Rodzinę, której pomożesz odmienić świat!
  • Nie musisz zastanawiać się, co włożyć do PACZKI - potrzeby każdej Rodziny są dokładnie opisane
  • Pomoc daje największą radość, gdy robi się to razem! Zrób PACZKĘ z rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami, sąsiadami… Możliwości jest bardzo wiele! Tak jak Rodzin, które potrzebują naszej pomocy.
  • Gdyby pojawiły się pytania, zawsze możesz zwrócić się do Wolontariusza, który jest w bezpośrednim kontakcie z Rodziną.
  • Kiedy już zbierzesz potrzebne rzeczy, 10 i 11 grudnia dostarcz je do lokalnego magazynu PACZKI, z którego Wolontariusze zawiozą je do Rodzin.

Gotowy? To do dzieła!

Osoby, które chcą uzyskać więcej informacji na temat tego projektu, mogą skontaktować się z wolontariuszami dzwoniąc pod nr tel. 509 736 184.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2024-02-28 14:46
  • |
  • Licznik odwiedzin: 13 771 348