XVII Powiatowy Konkurs na Ludowe Ozdoby Bożonarodzeniowe i Akcesoria Kolędnicze


fot. Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej
fot. Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej 
2022-11-23

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej oraz Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej organizują konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu kolbuszowskiego.

Zadaniem uczestników jest wykonanie: ludowych ozdób choinkowych z bibuły, papieru lub słomy (łańcuchy, aniołki, gwiazdki, koszyczki, jeżyki, pajacyki, kule „bombki” z bibuły), albo ozdób bożonarodzeniowych (światy i pająki) lub akcesoriów kolędniczych (turonie, maski, gwiazdy, szopki kolędnicze).

Kategorie
Ocena prac będzie przebiegać w następujących kategoriach wiekowych:

  • klasy 1-4 szkoły podstawowej
  • klasy 5-8 szkoły podstawowej
  • szkoły ponadpodstawowe.

Podczas oceny komisja konkursowa szczególnie będzie brać pod uwagę: zgodność z tradycją ludową regionu, staranność i samodzielność wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny.

Gdzie i do kiedy dostarczać prace?

Prace (maksymalnie 1 szt. od jednego ucznia) należy dostarczać do Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej (wejście główne od strony Dworca PKS – „Biuro Podawcze”) lub do pokoju 308 – Promocja i Kultura Powiatu Kolbuszowskiego do 9 grudnia 2022 r. Prosimy, aby każda praca była opisana według schematu: kategoria tematyczna, imię i nazwisko, klasa, szkoła oraz imię i nazwisko nauczyciela/opiekuna (numer telefonu).

Wręczenie nagród

Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone 16 grudnia 2022r. (tj. piątek) o godz. 13.00 w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej starostwa oraz przesłane e-mailem do poszczególnych szkół.

Regulamin oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu są do pobrania na stronie: http://www.powiat.kolbuszowski.pl/aktualnosci/zapraszamy-do-udzialu-w-xvii-powiatowym-konkursie-na-ludowe-ozdoby-bozonarodzeniowe-i-akcesoria-kolednicze,3717.html.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2023-09-29 12:03
  • |
  • Licznik odwiedzin: 13 121 716