Działamy lokalnie


Zakończenie II edycji projektu pn. „Dzieci uczą się Ogrodnictwa”
Zakończenie II edycji projektu pn. „Dzieci uczą się Ogrodnictwa” 
2018-10-04

Żadne ołowiane chmury nie są straszne Przedszkolakom, kiedy chcą odwiedzić ROD „Prefabet” w Kolbuszowej. 27 września br. oficjalnie zakończyliśmy II edycję projektu zajęć edukacyjno-wychowawczo-wypoczynkowych w zakresie ekologii poprzez przybliżanie dzieciom świata przyrody pn. „Dzieci uczą się Ogrodnictwa”.

Dzięki owocnej współpracy z Urzędem Miejskim, ROD „Prefabet” pozyskał środki finansowe z budżetu własnego gminy i zorganizował w sezonie dziesięć spotkań edukacyjnych dla dzieci.

Sekretarz Kolbuszowej Pan Krzysztof Matejek w imieniu Burmistrza Kolbuszowej Pana Jana Zuby podziękował wszystkim za udział w projekcie i osłodził dzieciom wszelkie trudy pracy na grządkach. Zawartość wielkiej torby w mig zniknęła w buziach i przepastnych kieszeniach dzieciaków.

Był to ostatni wspólny spacer, „powtórka z warzyw” i zabawa na placu. Po szaleństwach, dzieci pałaszowały kiełbaski, maliny i coś słodkiego, aby odzyskać siły i wrócić do przedszkolnych zajęć.

Na zakończenie, przedstawiciele Przedszkoli nr 1, 2 i 3 z Kolbuszowej i z klasy 5a Szkoły Podstawowej nr 1 oraz z przedszkola z Kolbuszowej Górnej, otrzymali z rąk Pana Krzysztofa Matejka i Prezesa Zarządu ROD Pana Andrzeja Chmielowskiego: dyplomy, pamiątkową Smerfetkę oraz wrzosy, nasiona i kolorowanki ufundowane przez sponsora Pana Darka Ozimka właściciela Sklepu Rolnik. A to wszystko za udział w II edycji projektu zajęć.

Niejednej Pani łezka zakręciła się w oku, ale wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie znowu się spotkamy na zielonych lekcjach.

 

Tekst i zdjęcia:
Jadwiga Brzozowska
OP PZD Rzeszów
Redaktor współpracujący miesięcznika „działkowiec”

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2024-06-13 11:54
  • |
  • Licznik odwiedzin: 14 424 254