Wydarzenia kulturalne


Życie towarzyskie mieszkańców koncentruje się wokół licznych imprez organizowanych przez cały rok. Do najważniejszych z nich należy:

DNI KOLBUSZOWEJ

Dni Kolbuszowej – Wielki Weekend w Małym Mieście to największa impreza plenerowa w naszym mieście. W ramach świętowania kolbuszowski rynek zmienia się w miasteczko rozrywki i rekreacji gdzie nie brakuje konkursów, turniejów a także sporej dawki muzyki.

           

SPINACZ FESTIWAL

Spinacz Festiwal to propozycja głównie dla ludzi młodych. Uczestnikom festiwalu przyświeca hasło: „muzyka ponad podziałami” - ponieważ występujące na scenie zespoły reprezentują różne gatunki muzyczne takie jak rock, hip-hop, reggae oraz celtycki czy polski folk.

       Spinacz  Spinacz  Spinacz

PREZENTACJE TWÓRCZOŚCI LUDOWEJ LASOWIAKÓW

Prezentacje Twórczości Ludowej Lasowiaków odbywają się na terenie skansenu w pierwszą niedzielę czerwca pokazujące zanikające już rzemiosło ludowe. Pokazom towarzyszy przygotowywanie i degustacja potraw regionalnych.

       Prezentacje Twórczości Ludowej Lasowiaków  Prezentacje Twórczości Ludowej Lasowiaków  Prezentacje Twórczości Ludowej Lasowiaków

KONCERT NOWOROCZNY

Koncert Noworoczny to bardzo widowiskowa impreza. Spotkanie ma charakter konkursowy, w którym udział biorą zespoły orkiestrowe z całego regionu. Oprócz gry na instrumentach i śpiewu muzyków można podziwiać taniec grup choreograficznych, które towarzyszą zespołom.

       Koncert Noworoczny  Koncert Noworoczny  Koncert Noworoczny

KOŃ W GOSPODARSTWIE - POKAZ PRACY NA ROLI I W ZAPRZĘGU

Koń w Gospodarstwie - Pokaz pracy na roli i w zaprzęgu. Jest to impreza plenerowa przybliżająca letnie prace polowe, wykonywane na wsi z wykorzystaniem konia. Parada furmanek, zawody na najlepszego woźnicę, zwózka słomy na czas, plebiscyt na najpiękniejszy zaprzęg i wiele innych atrakcji czekają na kolbuszowskim skansenie w pierwszą niedziele sierpnia.

       Koń w Gospodarstwie - Pokaz pracy na roli i w zaprzęgu  Koń w Gospodarstwie - Pokaz pracy na roli i w zaprzęgu  Koń w Gospodarstwie - Pokaz pracy na roli i w zaprzęgu

JAZZ NAD NILEM

Jazz nad Nilem - to znane polskie zespoły jazzowe oraz atrakcje piknikowe. Imprezę kończy wspólny „Krokodyl jam session”.

       Jazz nad Nilem  Jazz nad Nilem  Jazz nad Nilem

PLENER MALARSKI

Plener malarski – na ogólnopolski plener przyjeżdża wielu znanych i cenionych artystów – malarzy z całej Polski a nawet spoza granic naszego kraju. Pod ich okiem swoich sił w malarstwie może popróbować również kolbuszowska młodzież.

       Plener malarski  Plener malarski  Plener malarski

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2024-07-12 15:12
  • |
  • Licznik odwiedzin: 14 633 438