Sport i rekreacja


SPORT
KRYTA PŁYWALNIA FREGATA

W kompleksie dwukondygnacyjnego obiektu o powierzchni 3758 m² znajduje się basen sportowy o wymiarach 25 m × 12,5 m i głębokości od 1,60 m do 1,80 m, ponad 60-metrowa zjeżdżalnia oraz druga niecka z wydzielonym miejscem do nauki pływania. Bicze wodne, „dzika rzeka” oraz ławeczki napowietrzające to kolejne atrakcje obiektu. Ponadto dla korzystających z pływalni przygotowano jacuzzi, saunę, gabinet spa, siłownię oraz bar.

Kryta Pływalnia „Fregata” 
ul. Jana Pawła II 10, 36-100 Kolbuszowa 
tel. 17 7444820 
www.basen.kolbuszowa.pl 

       Kryta Pływalnia Fregata  Kryta Pływalnia Fregata  Kryta Pływalnia Fregata

Fundacja na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu 

Do dyspozycji sportowców jest 4-torowa bieżnia o długości 400 m, 6-torowa 130 m bieżnia, skocznie do skoku wzwyż, skoku w dal i trójskoku oraz skoku o tyczce. Do tego rzutnie dla kulomiotów, młociarzy i dyskoboli oraz rów z wodą do biegu z przeszkodami. Dla piłkarzy 3 pełnowymiarowe boiska trawiaste, boisko do siatkówki plażowej, szatnie sportowe z natryskami, sauna i solanka w tym zadaszona podłoga taneczna z grillem, plac zabaw dla dzieci, tereny do biegania. Fundacja organizuje obozy sportowe dla grup i zespołów sportowych z różnych rejonów Polski, a także festyny sportowo-rekreacyjne dla firm oraz mieszkańców gminy Kolbuszowa.

Fundacja na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu 
ul. Wolska 2, 36-100 Kolbuszowa  
tel. 17 2273 975, 172271 131  
www.stadion@stadion.kolbuszowa.pl 
www.stadion.kolbuszowa.pl

       Fundacja na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu  Fundacja na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu  Fundacja na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu

Zagroda jeździecka

W Gminie Kolbuszowa coś dla siebie znajdą również miłośnicy jazdy konnej. Turyści do dyspozycji mają zagrodę jeździecką w Weryni wyposażoną w szerokie padoki, liczne przeszkody. Klienci mogą skorzystać z paleniska, pola namiotowego, z przejazdów bryczką, a w sezonie zimowym z kuligów konnych.

tel. 660 428 466

       Zagroda jeździecka  Zagroda jeździecka  Zagroda jeździecka

Na terenie miasta znajdują się także obiekty rehabilitacyjno-sportowe m.in. siłownie, sale sportowe, hale widowiskowe, stadion sportowy w Kolbuszowej i Kolbuszowej Dolnej, boisko „Orlik” w Widełce oraz boisko przy ZS nr 1 i ZS nr 2.

REKREACJA

Kompleks Turystyczny Brzezóvka

To nowy wybudowany obiekt na powierzchni ponad 5500 m2 z licznymi atrakcjami. Cały kompleks obejmuje trzy parki, dostosowane do preferencji gości. Park historyczny, park wodny oraz plac zabaw

Wędrując alejkami można w ciekawy i przyjemny sposób poznać historię naszej planety i cywilizacji.

Na upalne dni, przygotowano plac zabaw z wodnymi zjeżdżalniami, natryskami i jacuzzi. Część atrakcji umieszczona jest w namiocie, który pozwala bawić się w każdych warunkach pogodowych.

W kompleksie znajduje się również punkt gastronomiczny. Park sąsiaduje bezpośrednio z Muzeum Kultury Ludowej.

http://www.brzezovka.pl

KOMPLEKS TURYSTYCZNY BRZEZÓVKA
Domatków 36 F
36-100 Kolbuszowa
tel. +48 781 116 909

Trasy rowerowe

Kolbuszowa oraz jej najbliższe okolice stwarzają znakomite warunki do uprawiania turystyki rowerowej. Na terenie gminy wytyczono i oznakowano cztery szlaki rowerowe o łącznej długości 56 km. Na trasach rowerowych turyści mają okazję zobaczyć liczne zabytki architektoniczne i sakralne m.in. skansen, pałac w Weryni, okolice rezerwatu Zabłocie, ścieżkę przyrodniczą Białkówkę i Świerczówkę, a także obszary leśne i rezerwaty przyrody. Przy szlakach przygotowano cztery miejsca postojowe wraz z małą architekturą. Biegną głównie drogami asfaltowymi o małym natężeniu ruchu. Są to zarówno drogi prowadzące przez las, jak i przez wsie i pola.

Kolor trasy: niebieski

Przebieg trasy: Kolbuszowa – Domatków – Przedbórz – Huta Przedborska – Poręby Kupieńskie – Kupno – Bukowiec – Kolbuszowa. Trasa przebiega drogami asfaltowymi. Trudność trasy: średnia – kilka podjazdów, niesprawiających rowerzystom specjalnych kłopotów. Długość trasy: 32,20 km Czas przejazdu: 3 – 4 godziny.

Kolor trasy: zielony

Przebieg trasy: Kolbuszowa – Kolbuszowa Górna – Kłapówka –Werynia – Kolbuszowa. Trasa przebiega głównie drogami asfaltowymi, jedynie odcinek w Kolbuszowej Górnej, ze względu na ruchliwość drogi krajowej nr 9 trzeba przebyć tzw. drogą za rzeką, lub chodnikiem biegnącym po lewej stronie drogi krajowej. Trudność trasy: średnia – kilka podjazdów, niesprawiających rowerzystom specjalnych kłopotów. Długość trasy: 17,20 km Czas przejazdu: 2 – 3 godziny.

Kolor trasy: czerwony

Przebieg trasy: odejście (łącznik) Brzezówka – Nowa Wieś Trasa przebiega drogą asfaltową Trudność trasy: łatwa Długość trasy: 3,50 km Czas przejazdu: 0,5 godziny.

Kolor trasy: żółty

Przebieg trasy: odejście (łącznik) Werynia – Zarębki (Mechowiec) Trasa przebiega drogą asfaltową. Trudność trasy: łatwa Długość trasy: 5,50 km Czas przejazdu: 1 godzina.

       trasy rowerowe (1)    

Plik do pobrania: Trasy rowerowe

Ścieżki przyrodnicze

Piesza ścieżka przyrodniczo-edukacyjna Białkówka została wytyczona w Nowej Wsi. Ścieżkę można przejść dużą pętlą liczącą ponad 4 kilometry lub mniejszą 1,5-kilometrową. Ścieżkę można pokonać pieszo, na rowerze lub konno. W pobliżu Białkówki znajduje się najwyższe wzniesienie w okolicach Kolbuszowej – Jastrzębia Góra.

       Ścieżki przyrodnicze - Białkówka  Ścieżki przyrodnicze - Białkówka  Ścieżki przyrodnicze - Białkówka

Ścieżka edukacyjno-przyrodnicza Świerczówka znajduje się na leśnych terenach Świerczowa. Przystosowana jest do jazdy w siodle konno, na rowerze oraz pieszych spacerów. Składa się z trzech pętli o łącznej długości 7,8 km. Dla najmłodszych uczestników leśnych wędrówek przygotowano mini ZOO z dzikami, strusiami, końmi oraz „Zieloną Klasę.

       Ścieżki przyrodnicze - Świerczówka  Ścieżki przyrodnicze - Świerczówka  Ścieżki przyrodnicze - Świerczówka

Rezerwat Zabłocie

Ponadto na terenach leśnych Gminy Kolbuszowa leży jeden z najcenniejszych obszarów przyrody w stanie naturalnym – rezerwat Zabłocie. Na jego rozległych terenach (539,81 ha) występują stanowiska lęgowe rzadkiej ornitofauny i kompleks stawów rybnych.

Przyrodniczy szlak Puszczy Sandomierskiej

Przyrodniczy szlak Puszczy Sandomierskiej to trasa turystyczna licząca ponad 300 km długości. Swym zasięgiem obejmuje ponad 130 tys. ha terenu pradawnej Puszczy Sandomierskiej zlokalizowanej w północnej części Podkarpacia. Jej droga wiedzie od Mielca przez Tarnobrzeg, Nisko, Głogów Młp. do Kolbuszowej. Prowadzi przez tereny leśne, łąki, uprawne pola, wsie i małe miasteczka. Zbudowano na niej i odnowiono ścieżki przyrodniczo-dydaktyczne, zielone klasy i miejsca postoju, gdzie czekają na gości stoły, ławki, zadaszenia chroniące przed słońcem, deszczem i śniegiem oraz tablice dydaktyczne. Na dowolnie wybraną część szlaku można wybrać się pieszo, na rowerze lub w siodle!

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2024-11-21 08:10
  • |
  • Licznik odwiedzin: 15 414 296